НПН / Новости / На будівлі КМДА вивісили прапор протестувальників Білорусі

На будівлі КМДА вивісили прапор протестувальників Білорусі

Над входом до будівлі Київської міської державної адміністрації вивісили національний біло-червоно-білий прапор Білорусі, який використовується протестувальниками.

Мер Києва Віталій Кличко у Telegram

Мер опублікував фото будівлі КМДА, над входом до якої вивішений великий біло-червоно-білий прапор.

«Жыве Беларусь!», — підписав світлину Кличко.

Біло-червоно-білий прапор — один з історичних національних символів білорусів, в 1991-1995 роках був державним прапором Білорусі.

У 2020 році прапор часто використовувався учасниками мітингів на підтримку кандидата в президенти Світлани Тихановської, а після скандальних виборів – протестувальниками на великих акціях протесту по всій Білорусі.

Одним із гасел протестувальників є «Жыве Беларусь!».

У неділю в Мінську пройшов, імовірно, наймасштабніший мітинг в історії незалежної Білорусі. За даними Радіо Свобода, в ньому взяло участь 100-200 тисяч людей.

Протестувальники вимагають відставки Олександра Лукашенка, який виконує обов’язки президента Білорусі, та проведення повторних виборів.

Передісторія:

  • Після виборів президента Білорусі 9 серпня люди масово вийшли на протести проти фальсифікації результатів голосування. Вони виступають проти Олександра Лукашенка й на підтримку його головної суперниці Світлани Тихановської, яка, на їхню думку, перемогла діючого президента з великим відривом.
  • Акції супроводжувалися насильством силовиків, пострілами та затриманнями. Серед протестувальників є загиблі.

Підписуйтесь на #НПН# в Telegram-канал https://t.me/npn_net_ua. Отримуйте тільки самі свіжі новин