НПН / Видео / У Молдові прихильники Санду влаштували протест: вимагали відставки уряду та дострокові вибори

У Молдові прихильники Санду влаштували протест: вимагали відставки уряду та дострокові вибори

У центрі Кишинева прихильники обраної президентки Молдови Маї Санду 6 грудня влаштували протест за проведення дострокових виборів, а також із вимогою відставки уряду Іона Кіку.

Про це повідомляють Newsmaker та Ziarul de Gardă.

За словами організаторів, на Площу Великих національних зборів прийшли приблизно 50 тисяч людей. Водночас депутат Богдат Цирдя написав у своєму Telegram-каналі, що участь у протесті взяли більш як 3 тисячі людей.

Через 2 години протест закінчився. З трибуни зачитали резолюцію, яку схвалили присутні. Її головне посилання — «Негайна відставка уряду Кику й організація дострокових парламентських виборів».

«Цей уряд є покровителем незаконних схем, за допомогою яких триває розкрадання державних грошей, а населення продовжує бідувати. Під час виборів 15 листопада громадяни Республіки Молдова чітко заявили, що термін повноважень цього уряду минув, і прем’єр-міністр Кіку повинен терміново піти у відставку», — йшлося у заяві резолюції.

Чому спалахнув протест?

Обрана президенткою Майя Санду закликала людей вийти на протест після подій, що відбулися 3 грудня в парламенті. Тоді депутати схвалили, не дотримуючись регламенту парламенту, законопроєкти про бюджетно-податкову політику, бюджет медичного та соціального страхування і про перехід СІБ (Служба інформації й безпеки Республіки Молдова) під керівництво парламенту.

Вибори в Молдові

Нагадаємо, на виборах президента в Молдові, що відбулися 15 листопада, переможницею стала опозиціонерка Майя Санду з 57.75% голосів. Усього на виборах у Молдові проголосували 1 633 625 людей.

Інавгурація Санду запланована на 24 січня. Вона стане першою жінкою в країні на цій посаді.

Підписуйтесь на #НПН# в Telegram-канал https://t.me/npn_net_ua. Отримуйте тільки самі свіжі новин