НПН / Новости / Прикордонника в Маріуполі посадили на 13 років за стрілянину по автомобілю сепаратиста, що проривався через блокпост, — Держприкордонслужба (ФОТО)

Прикордонника в Маріуполі посадили на 13 років за стрілянину по автомобілю сепаратиста, що проривався через блокпост, — Держприкордонслужба (ФОТО)

Маріупольський суд засудив українського прикордонника до 13 років в’язниці за виконання наказу зупинити машину з порушниками на блокпосту, через що загинула жінка. Державна прикордонна служба України та ветерани-прикордонники сподіваються на перегляд вироку.

 Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-центру Держприкордонслужби.

Як зазначається, старший солдат Бердянського прикордонного загону Сергій Колмогоров, який неодноразово виконував бойові завдання у зоні проведення АТО, 9 вересня 2014 року чергував на блокпосту в районі Маріуполя. Під час несення служби військовослужбовці помітили неподалік від берега моря автомобіль, який блимав фарами, подаючи якісь сигнали, а потім попрямував до блокпоста.

На вимогу зупинитися для перевірки документів водій лише натиснув на газ автомобіля і пішов на прорив. Попереджувальні постріли не зупинили порушника, швидкість транспортного засобу лише збільшилась. Після цього був відкритий вогонь на ураження.На жаль, пасажирка транспортного засобу загинула, а водій, уродженець Донецька, не постраждав. Пізніше, після кількох допитів, він виїхав до Росії.

Як з’ясувало слідство, вогонь по автомобілю одночасно вели дев’ять осіб. Але цивільний суд Маріуполя засудив лише прикордонника Сергія Колмогорова до 13 років ув’язнення. Апеляційний суд залишив вирок у силі.

Співробітники Держприкордонслужби, ветерани-прикордонники та учасники АТО висловлюють надію на неупередженість, чесність та об’єктивність Вищого спеціалізованого суду України, у якому 2 листопада поточного року відбудеться засідання у цій справі.

Адже боєць Сергій Колмогоров захищав суверенітет та територіальну цілісність України у складі прикордонного загону. Ним повністю було дотримано усі вимоги наказів та інструкцій щодо застосування зброї.

«Подив, обурення, біль — ось ті відчуття, що охопили ветеранів-прикордонників, коли ми отримали інформацію про засудження героя АТО старшого солдата Колмогорова Сергія Валерійовича за те, що він чесно і самовіддано виконував свій священний обов’язок із захисту суверенітету та територіальної цілісності нашої держави.

Не вкладається в голові, як могло статися, що військовослужбовець під час неоголошеної війни українським судом визнаний винним у навмисному вбивстві. Прикордонник засуджений на 13 років ув’язнення за те, що виконав наказ зупинити машину з поплічником терористів, який діяв на користь сепаратистам», — звернулись до громадськості представники Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників.

 

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал.