НПН / Корінь проблеми поділу Болградського району

Корінь проблеми поділу Болградського району

В той час, коли сформовані об’єднані громади в регіонах України вже пожинають плоди від реалізованої адміністративно-територіальної реформи, повним ходом ремонтують дороги місцевого значення, реконструюють будинки культури, школи, садки та й взагалі самі розпоряджаються своїм місцевим бюджетом, в Болградському районі, що на півдні Одещини з часів Радянського Союзу практично нічого не змінилося.

І поки місцеве населення, що у своїй більшості є етнічними болгарами, звинувачує у всіх бідах то «помаранчевих», то «голубих», то «фіолетових», то тепер «зелених», дехто за цей час зумів скупити чи не половину Болгарії.

Спекуляції на питаннях болгарської національної ідентичності народного депутата та очільника Асоціації болгар України Антона Кіссе навіть призвели до дипломатичної перепалки між Україною та Болгарією.

В чому така зацікавленість народного депутата Антона Кіссе до збереження Болградського району і яким чином це може обернутися загрозою для України у вигляді нових спалахів сепаратизму?

Справа в тому, що Антон Іванович вкотре наобіцявши своїм виборцям «золоті, нездійсненні гори» використав у 2019 році Болградський район (142 виборчий округ) для отримання депутатського мандату, що надало йому змогу і надалі лобіювати інтереси іноземної держави, але не українців точно.

При цьому, у своїй передвиборчій компанії та і в депутатській діяльності в цілому він вдається до висловлювань начебто про порушення прав етнічних болгар, спроби українською владою їх асимілювати та знищити самоідентичність, попри те, що це не відповідає дійсності. Усе це, тим чи іншим чином негативно відображається на міжнародному іміджу України та її дискредитує перед Європейською спільнотою.

У цьому контексті окремої уваги заслуговує підтримка Антоном Івановичем, як українським політиком, автономістських ідей у сусідній Молдові зокрема, у Тараклійському районі де компактно проживають етнічні болгари. Так, у квітні 2014 року під час свого візиту до Молдови Антон Кіссе виступив одним із ініціатором прийняття резолюції до центральних органів країни щодо надання Тараклійському району особливого етнокультурного статусу, прикриваючись захистом прав етнічних болгар.

Тому, беруть сумніви, що людині яка підтримує автономістські ідеї потрібен порядок і в рідному Болградському та інших районах Одещини, оскільки за останні роки він не лише нічого доброго не зробив для Бессарабців, але і давно приготував шляхи відходу з України.

Не секрет, що цей народний депутат має в Болгарії у власності щонайменше 6 квартир, одна з яких знаходиться в м. Софія по вулиці «Майора Юрія Гагаріна».

 

Також, до виїзду в Болгарію готова практично вся сім’я народного депутата.

Так, син Антона Кіссе Геннадій ще з травня 2009 року є управителем і співзасновником болгарської фірми «ПЕРЛА-ТУР 1», що знаходиться в болгарському місті Банско по вулиці Пирин, будинок 92.

До речі, з документів видно, що Геннадій Кіссе зареєстрований за тою ж адресою, що й Антон Іванович.

Згідно протоколу заснування вказаного товариства Кіссе Геннадію Антоновичу в Болгарії присвоєно ЄДН 8611106264 та особисту картка №720977205, видану 10.02.2009 МВР Поліції м.Софія, місце проживання значиться м.Софія, вул. «Майора Юрія Гагаріна».

Все б нічого, однак на сайті електронних декларацій (https://declarations.com.ua/declaration/nacp_efda3a4e-04cd-4951-bceb-9e976a55d868) зазначено, що Кіссе Геннадій Антонович станом на березень 2019 року займав посаду прокурора першого наглядового відділу за додержанням законів при провадженні досудового розслідування та підтриманням державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України.

Тобто людина з бізнесом в Болгарії, болгарською пропискою та документами координувала діяльність українських правоохоронних органів.

Як нам стало відомо, у лютому 2020 року Геннадій Кіссе не пройшов переатестацію та був звільнений з органів прокуратури, проте його зв’язки  можуть зіграти роль у вирішенні тих чи інших проблемних питань явно не на користь України.

За даними сайту «Антикор», донька Антона Кіссе Анастасія є громадянкою Болгарії та працює в Посольстві Росії в Болгарії, а дружина Галина також має посвідку на проживання в РБ.

Тому, беручи до уваги настільки сильний зв’язок сім’ї Кіссе з Болгарією та Росією, наявність бізнесу, нерухомості, болгарських документів виникає запитання, а для якої саме країни Антон Іванович здійснює законотворчу діяльність?

У цей час, мешканці Болградського району й надалі ламатимуть голову запитанням «Чому в нас так погано…?»