НПН / Новини / “Експертний Корпус”: Витоки сепаратизму в Україні та світі

“Експертний Корпус”: Витоки сепаратизму в Україні та світі

Будь-яка революція провокує періоди interregnum’у (міжвладдя) – часу, коли стара влада вже усунута, а нова ще не прийшла. Це досить хиткий стан і подекуди достатньо лише поштовху (катастрофи, кризи, військового втручання) для того, щоб усе зруйнувати або ж перетворити interregnum у громадянську війну.

Про це «НПН» стало відомо у Facebook на сторінці «Експертний Корпус».

На прикладі трьох військових конфліктів між Україною та Росією впродовж останніх ста років, що, за формальними ознаками, можна вважати міждержавними війнами, поговоримо про використання технологій розколу та збільшення кількості центрів влади. У різні історичні періоди (1917-1920, 2014-…) ці засоби використовувалися для того, щоб зменшити мобілізаційний потенціал української армії та шанси України виграти у війні з Росією.

У ХХ столітті саме за допомогою технологій утворення квазідержав була побудована завойовницька стратегія Японії, на неї спиралася політика Радянського Союзу, її активно використовували Британія та США.

Сучасний розвиток технологій та комунікацій, можливостей для транскордонного перекидання ресурсів, сил та засобів, ставить більшість держав у те положення, в якому перебували азійські країни перед обличчям японської та радянської агресій: робить їхні державні інституції надмірно слабкими та малоефективними до спротиву стратегії використання проксі-сил, маріонеткових політичних груп, квазідержавних утворень та військових операцій під фальшивими прапорами.

Отже, як це відбувалося і відбувається в Україні та світі розкажуть кандидат історичних наук Сергій Чолій та керівник департаменту міжнародної політики Інституту соціально-політичних досліджень Денис Москалик.

Нагадаємо, що 13 червня, о 19:00, Наш Формат, лекція Витоки сепаратизму в Україні та світі. Чекаємо! #Експертний Корпус#