НПН / Регионы / Киев / Блоги / Прокурора, який п’ять років переховувався у Криму, поновили на посаді

Прокурора, який п’ять років переховувався у Криму, поновили на посаді

Люстрований колишній перший заступник прокурора Київської області Володимир Бабенко виграв суд з поновлення на посаді.

Володимира Бабенка підозрюють у сприянні незаконному звільненню ексдепутата Лозинського, який був засуджений за вбивство людини.

Окружний адміністративний суд Києва поновив Володимира Бабенка на посаді першого заступника прокурора Київської області, починаючи з 24 жовтня 2014 року. Суд також призначив стягнути 1 млн 165 тис. грн з прокуратури Київської області на користь позивача.  Пікантності цьому рішенню додає той факт, що експрокурор Володимир Бабенко з грудня 2014 року переховується і перебуває у розшуку МВС.

Дані з сайту МВС

Експрокурор подав судовий позов ще у листопаді 2014 року. Він оскаржував своє звільнення у результаті застосування до нього закону про люстрацію.

Наголосив, що на керівних посадах у прокуратурі Київської області працював з 2005 року. Що стосується періоду керівництва країною президентом Віктором Януковичем, то колишній прокурор стверджує, що ніяких заохочень, підвищень по службі чи привілеїв, не отримував, не вчиняв рішень, які б сприяли узурпації влади колишнім главою держави.

Після втечі з України Януковича у березні 2014 року Володимира Бабенка було призначено прокурором Київської області, а у вересні того ж року – понижено до першого заступника обласної прокуратури.

23 жовтня 2014 року Бабенка було звільнено на підставі ч. 2 ст. 3 Закону України «Про очищення влади» – займання посади заступника прокурора Київської області у період з 25 лютого 2010 року до 22 лютого 2014 року.

Представники Офісу генпрокурора у суді наполягали, що положення ст. 3 Закону України «Про очищення влади» не визнавалися неконституційними. При цьому у додаткових поясненнях  звернули увагу, що наразі існує законодавча колізія щодо обов`язку негайного поновлення особи на посаді та одночасна законодавча заборона обіймати посади в органах державної влади особам, відомості про яких внесено у реєстр міністерства юстиції.

Суд з’ясував, що експрокурора Бабенка звільнено та трудові відносини припинено лише на підставі займаної посади. При цьому суд послався на рішення Європейського суду з прав людини у справі «Полях та інші проти України», в якому, зокрема, зазначалося: «… поведінка заявників, за яку до них були застосовані заходи, передбачені Законом України «Про очищення влади», не кваліфікувалася як «кримінальна», відповідно до національного законодавства та не була аналогічна будь-якій формі кримінальної поведінки: вона полягала у тому, що вони обіймали свої посади, коли при владі був президент Янукович».

«Як і за обставин розгляду справи «Полях та інші проти України», так і під час розгляду цієї справи (за позовом Володимира Бабенка – «Главком») з боку Офісу  генерального прокурора так і не надано доказів належності позивача до кола осіб, які своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи (та/або сприяли їх здійсненню), спрямовані на узурпацію влади президентом Віктора Януковича, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини, як і не надано доказів того, що позивач був причетний до серйозних порушень прав людини… Враховуючи наведене, оскаржуване рішення про звільнення позивача є протиправним та підлягає скасуванню», – дійшов висновків окружний адмінсуд Києва.

Суд також прописав у рішенні, що поновлення Володимира Бабенка на посаді першого заступника прокурора Київської області і компенсація 1,16 млн грн за час вимушеного прогулу, повинно негайно виконуватися.

Натомість Офіс генпрокурора має право на оскарження рішення Окружного адміністративного суду Києва.

Як вдалося дізнатися «Главкому», експрокурор Володимир Бабенко з грудня 2014 року перебуває у розшуку МВС. Він підозрюється за ст. 361 ККУ («Несанкціоноване втручання в роботу автоматизованих систем»), ст. 366 ККУ («Службове підроблення»), ст. 396 ККУ («Приховування злочину») і його навіть заочно заарештували.

Суть претензій до колишнього прокурора полягає у сприянні незаконному звільненню ексдепутата Верховної Ради Віктора Лозинського, який був засуджений за вбивство в його угіддях у Кіровоградській області 55-річного Валерія Олійника 16 червня 2009 року.

Підписуйтесь на #НПН# в Telegram-канал https://t.me/npn_net_ua. Отримуйте тільки самі свіжі новини