НПН / Новости / Ветерани СБУ (Фото)

Ветерани СБУ (Фото)

Спілка ветеранів та працівників силових структур України «Звитяга» інформує, що вищою відзнакою спілки «За Заслуги» нагороджені полковники у відставці Борис Стекляр, Петро Лубенніков, Аким Івасенко. Всіх трьох осіб до нагороди подано начальником Управління СБУ в Рівненській області.

Про це «НПН» стало відомо на сайті «Цензор.нет»

На ФОТО: Стекляр, Лубенніков, Івасенко

Цією відзнакою нагороджують за самовіддане та зразкове виконання службового обов’язку та за зміцнення силових структур України. Однак всі троє полковників є офіцерами КГБ, які знищували борців за незалежність України.

На ФОТО: Знищені чекістами українці

Національний центр правозахисту надіслав до Управління СБУ в Рівненській області запит з проханням пояснити ситуацію. Нам відповіли: Стекляр, Лубенніков, Івасенко визнані ветеранами та інвалідами війни. Клопотання про нагородження висунуто Радою ветеранською організації та погоджено з Всеукраїнською громадською організацією ветеранів СБУ «Щит». Управління СБУ завірило своєю печаткою поданий список від неоформленої громадської організації про нагородження ветеранів.

З яких пір чекісти відносяться до ветеранів СБУ та яка офіційна позиція стосовно офіцерів КГБ Рівненського УСБУ ми дізнаємося згодом. Чітка оцінка сучасних спецслужб стосовно їхніх попередників надзвичайно важлива, від цього залежить чи відбудеться радянська ретроспектива в сучасній Україні.

На сайті Головного Управління Розвідки Міністерства Оборони України розміщувалася стаття «Безцінний досвід розвідника». Розповідається про полковника КГБ у відставці Бориса Стекляра, де окрім відомостей про його службу в розвідці зазначено: «Так от і вийшло. Прийшов лейтенант з війни, а попав знову на фронт. У ті післявоєнні роки довелося офіцерові-фронтовику розплутати безліч складних справ.»

На ФОТО: Чекісти Дюкарєв та Стекляр

Нами був направлений запит, що малося на увазі під наведеною фразою та яка офіційна позиція розвідників стосовно вчинків КГБ. Отримали чітку відповідь: в статті головним акцентом була діяльність військового розвідника під час Другої світової війни. ГУР МО засуджує осіб причетних до вчинення злочинів проти борців за незалежність України, та підтримує їх викриття і притягнення до відповідальності. Статтю про Стекляра прибрали з офіційного ресурсу.

Слідкуйте, далі буде.

Автор: Денис Поліщук