НПН / Новости / СТРУС МОЗКУ ТА ВИБИТІ ЗУБИ. ПОБИТА ПІД ОДЕСОЮ СОЛДАТКА РОЗПОВІЛА ПРО ЗЛОВЖИВАННЯ КЕРІВНИЦТВА ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ (ВІДЕО)

СТРУС МОЗКУ ТА ВИБИТІ ЗУБИ. ПОБИТА ПІД ОДЕСОЮ СОЛДАТКА РОЗПОВІЛА ПРО ЗЛОВЖИВАННЯ КЕРІВНИЦТВА ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ (ВІДЕО)

Керівництво ніби вивозило продукти з частини та примушувало військовослужбовців проводити ремонтні роботи без відповідних офіційних наказів. 

Побитою у військовій частині А-3438 в селищі Красносілка Лиманського району на Одещині військовослужбовицею виявилася Наталія Куліш. У неї – струс головного мозку, вибиті два передні зуби, інші травми. Її побили за межами частини товариші по службі, бо вона відкрито заговорила про зловживання службовим становищем керівництва військової частини.

Конфлікт стався ще 14 грудня. У суботу на роботу Наталію викликали товариші по службі, призначивши зустріч у парку, повідомляє «Українська служба інформації». Одна з колег сильно вдарила її в обличчя, а потім сильно штовхнула в плече. Після цього їй вибили кілька передніх зубів. За її словами, на місці був присутній старший лейтенант, командир роти Михайло Савичев, який ніби сказав, що Куліш нікому нічого не доведе.

«Після цього я звернулася до заступника начальника із тилу Ангелюка і розповіла, що мене побили. Він сказав, що мене спишуть і повністю звільнять з армії і почав погрожувати, що далі служити я не буду. Також сказав, щоб я нікому не повідомляла про цей інцидент і щоб у госпіталь не зверталася, адже ніхто нічого не зможе довести», — розповіла Наталія Куліш.

Ще кілька днів Наталії не дозволяли звертатися в госпіталь, через шість днів жінка сама покинула службу і звернулася за допомогою до медиків. Під час обстеження лікарі виявили в потерпілої струс мозку і зміщення шийних хребців.

Від 19 грудня Куліш проходить лікування у Військово-медичному клінічному центрі Південного регіону України (Одеса), пише УНІАН.

Куліш розповіла, що представники керівництва військової частини (заступник командира військової частини з тилу, підполковник В.М. Ангелюк), як вона стверджує, без документального оформлення організували вивезення продуктів харчування з частини.

«Практикувалася корупція: розкрадалися сухі пайки, виносили з їдальні продукти. Кухарі змінюються щотижня, і вони виносять непогані сумки, вони за це платять гроші. Деяким, простим солдатам на прохання видаються пайки, покладені іншим. Говорили: якщо хочеш служити — закрий рот і нікому нічого не розповідай», — зазначила Наталія Куліш.

Також, за її словами, військовослужбовців примушують (зокрема, її, хоч у неї інша спеціалізація) проводити на кухні частини ремонтні роботи без відповідних офіційних наказів. Куліш зазначила, що на ремонт були виділені бюджетні гроші, але професійну бригаду ремонтників так і не найняли, а натомість це робити змусили військовослужбовців.

«Цю роботу доручили мені — я штукатурила і шпаклювала, виконувала особисто я, і так вийшло, що я впала з будівельних ліс. Пошкодила собі шийний хребець, пошкодила спину», — розповіла солдатка.

Військовослужбовиця стверджує, що має місце низка інших порушень, проти чого вона намагалася протестувати.

До армії Наталія Куліш була активісткою двох Майданів. Каже, на службу пішла добровільно, думаючи, що у військових організаціях все за законом.

Про конфлікт Наталія Куліш повідомила до Військової служби правопорядку, поліції, проте провадження так і не відкрили. За словами жінки, після неодноразових допитів, у документах зафіксували, що вона плутано дає свідчення і вони не можуть бути правдивими. Куліш також звернулася із заявою до військової прокуратури та СБУ.

25 грудня міністр оборони Андрій Загороднюк на своїй сторінці у Facebook повідомив, що в Одеській області на території однієї з військових частин побито жінку-військовослужбовця. Він заявив, що бере справу під особистий контроль, зазначивши, що з робочим візитом в Одесі нині перебуває його заступник Іван Руснак, який розбирається з ситуацією на місці.

Підписуйтесь на #НПН# в Telegram-канал https://t.me/npn_net_ua. Отримуйте тільки самі свіжі новини