НПН / Видео / На Чернігівщині до Верховної Ради хоче балотуватися підозрюваний у держзраді кримський чиновник (Відео)

На Чернігівщині до Верховної Ради хоче балотуватися підозрюваний у держзраді кримський чиновник (Відео)

Колишній посадовець-перекинчик з Криму «засіває гречкою» виборчий округ

Екс-начальник Головного управління Мін’юсту України в Криму Сергій Коровченко, який після захоплення півострова Росією став працювати в окупаційних органах влади, нині переїхав на неокуповану територію і, попри порушене проти нього кримінальне провадження через підозру у держзраді, «засіває гречкою» виборчий округ №210, сподіваюсь на прийдешніх виборах стати народним депутатом.

Про це пише «Новинарня».

Прокуратура АР Крим, що нині розташована в Києві, відкрила кримінальне провадження за ознаками скоєння злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України стосовно Сергія Коровченка, якого називають «людиною Портнова» – колишнього заступника голови Адміністрації Президента часів Януковича.

Як повідомило «Новинарні» джерело в прокуратурі, справу за статтею Кримінального кодексу «державна зрада» щодо громадянина Коровченка Сергія Володимировича порушили 27 березня.

Коровченко був помічником Андрія Портнова у Верховній Раді V та VI скликань, зокрема й на платній основі (до квітня 2010 року).

2011 року його переводять до Криму. У штаті уряду АР Крим Сергієві Коровченку вдалося досягти неабияких успіхів та зробити кар’єру юриста. Усього за два роки він із рядового помічника Анатолія Могильова, який на той час очолював Раду міністрів АРК, став міністром юстиції автономного Криму.

«На момент окупації півострова Росією Сергій Коровченко працював начальником головного управління Міністерства юстиції України в АР Крим. На цій посаді він залишався й надалі – допомагав окупантам у здійсненні незаконних процедур, спрямованих на юридичне оформлення захоплення АРК Росією», – пише «Новинарня».

Сергія Коровченка у ЗМІ називають одним з авторів документа, яким навесні 2014 року було встановлено «особливий статус Криму». Ідеться про постанову ВР АРК, з приводу якої, згідно з даними нардепа Андрія Левуса, СБУ порушила кримінальне провадження про держзраду стосовно Андрія Портнова.

Також прізвище Коровченка фігурує в так званих «плівках Глазьєва», опублікованих Генеральною прокуратурою України. У тій розмові активного учасника захоплення Криму, директора російського Інституту країн СНД Костянтина Затуліна та радника Путіна Сергія Глазьєва останній називає Сергія Коровченка «людиною Медведчука», «нашим хлопцем», якого треба «зберегти» (на посаді,– ред.).

«Коровченку не вдалося отримати посаду в уряді колабораціоністів. Ставши непотрібним новій владі після перетворення Криму на суб’єкт РФ, він змушений був повернутися на материкову Україну», – зазначає «Новинарня».

Із 2015 року Коровченко працював адвокатом у Києві. Тоді він планував стати суддею касаційного адміністративного суду, але не пройшов за конкурсом.

«Новинарня» зазначає, що опісля він активно долучився до політичної діяльності. «Більше того – навіть пролобіював «закріплення» за собою виборчого округу №210 у Прилуках Чернігівської області, де сьогодні активно працює, сподіваючись на майбутніх виборах обратись там до Верховної Ради», – пишуть журналісти.

Коровченко вдягає вишиванку, критикує владу та бере участь у публічних заходах на Чернігівщині як представник ВО «Батьківщина».

Представник ВО «Батьківщина», заступник голови АП 2014 року кримчанин Андрій Сенченко не приховує здивування, що такі люди, як Коровченко, можуть нині представляти партію Тимошенко. На думку Сенченка, всі, хто свого часу пробував увійти до складу окупаційної адміністрації, мають відповідати згідно із законом. І, звісно, Коровченко не має морального права балотуватися в український парламент, додав Сенченко.

Однак Сергій Коровченко, незважаючи на порушену кримінальну справу за підозрою у держзраді, продовжує активні дії на Чернігівщині.