НПН / Into АТО / Москаль привідкрив, хто причетний до підпалу угорського товариства

Москаль привідкрив, хто причетний до підпалу угорського товариства

Підпал Товариства угорської культури Закарпаття в Ужгороді організував мешканець Придністров’я, який найняв для виконання цього злочину і учасників АТО.

Про це керівник Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль написав у Facebook.

 «З прикрістю мушу констатувати, що серед затриманих злочинців, мешканців Черкас і Кропивницького, котрі підпалили офіс Товариства угорської культури Закарпаття в ніч на 27 лютого, є й учасники АТО«, – заявив він.

Москаль зазначив, що «вони – не члени політичних партій чи рухів, а пішли на цю провокацію, спокусившись на гроші».

«Особу організатора теж встановлено – це мешканець Придністров’я, який одразу після злочину втік додому. За нашою інформацією, він співробітник МГБ (міністерства державної безпеки) Придністров’я», – заявив губернатор.

Він зазначив, що, «з огляду на статус цієї території, зараз організатор недосяжний для українського правосуддя».

«Однак ні в кого немає жодних сумнівів, що за другим підпалом офісу ТУКЗ стоїть ФСБ Росії (так само, як і за першим підпалом у ніч на 4 лютого, який скоїли громадяни Польщі, члени праворадикальної проросійської організації «Фаланга»)», – заявив Москаль.

«Російські спецслужби намагалися підключити для підпалу офісу ТУКЗ місцевих «активістів», і тільки після того, як це не вдалося, задіяли виконавців з інших областей», – уточнив Москаль.

За його оцінкою, організатори вибуху «діяли набагато професійніше за польських праворадикалів».

«Особисто в мене немає сумнівів, що москальські спецслужби й далі влаштовуватимуть різні провокації, щоб спробувати розсварити українців і угорців і розхитати Закарпаття на міжетнічному ґрунті», – заявив Москаль, але запевнив, що «донбаський сценарій» на Закарпатті не вдасться.

З прикрістю мушу констатувати, що серед затриманих злочинців, мешканців Черкас і Кропивницького, котрі підпалили офіс То…

Posted by Hennadii Moskal on Sonntag, 4. März 2018

У прес-службі поліції Закарпаття вдень відмовилися коментувати інформацію Москаля, але повідомили, що трьох затриманих везуть в область, аби суд обрав їм запобіжний захід.

Як відомо, 4 лютого невідомий кинув пляшку із запальною сумішшю у вікно будівлі обласного офісу організації закарпатських угорців в Ужгороді. МЗС України засудило «такі ганебні провокації», як напад на приміщення нацменшин.

27 лютого на офіс Товариства угорської культури Закарпаття в Ужгороді (КМКС) знову напали, але цього разу встановили саморобний вибуховий пристрій, який здетонував та спричинив пожежу.

За напади на Товариство угорської культури в Ужгороді затримано вже 5 осіб.

4 березня затримали трьох причетних до нападу 27 лютого: одного у Черкасах і двох у Кропивницькому.

Раніше поліцейські встановили громадян Польщі, причетних до підпалу центру 4 лютого. Їх затримали в Варшаві і польський суд взяв їх під варту на 90 діб.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначав, що з цих нападів «стирчать російські вуха«.