НПН / Мир / Європейські експерти закликали Раду Європи не стати російським трофеєм

Європейські експерти закликали Раду Європи не стати російським трофеєм

Рада Європи не повинна стати російським трофеєм, а держави-члени не мають скасовувати санкції проти Росії.

Про це «НПН» стало відомо на сайті «Європейська Правда».

Із таким закликом до членів ради Європи звернулися європейські експерти у зв’язку з ситуацією щодо можливого повернення у січні російській делегації права голосу попри невиконання Росією жодної резолюції ПАРЄ.

«Ми, мислителі сучасної Європи, закликаємо держави-члени Ради Європи не стати жертвою російського шантажу та не скасовувати санкцій (включаючи призупинення права голосу в ПАРЄ) щодо Росії, запроваджені після анексії українського Криму та військової агресії на Донбасі», — ідеться у зверненні.

У зверненні вказано, що жодне рішення, яке міститься в резолюціях ПАРЄ за останні три роки, не було виконане з боку Росії. «Замість цього Росія перетворилася на шантажиста, припинивши виплату двох третин своїх членських внесків до Ради Європи та бойкотуючи всі офіційні контакти та участь у Асамблеї», — ідеться у документі.

У зверненні вказують, що незважаючи на резолюцію 2016 року, за якою діалог може бути відновлений лише після «значного та очевидного прогресу в напрямку виконання (попередніх резолюцій)», ПАРЄ може переглянути власні зобов’язання і запросити Росію повернутися, тим самим скасувавши санкції без жодних результатів з боку Росії.

Підписанти вважають, що такий крок стане ганьбою для Ради Європи та зрадою місії, яку вона взялася виконувати майже 70 років тому.

Під зверненням наразі підписалися 36 експертів з різних країн Європи.