НПН / Into АТО / Командир «Грузинського легіону»: Не робіть із Надірадзе другу Савченко! Не наступайте на ці граблі

Командир «Грузинського легіону»: Не робіть із Надірадзе другу Савченко! Не наступайте на ці граблі

Командир «Грузинського легіону» Мамука Мамулашвілі закликав не героїзувати депортованого з України учасника АТО Вано Надірадзе, щоб у майбутньому не розчаруватися в ньому, як у нардепі Надії Савченко.

Один із депортованих з України громадян Грузії Вано Надірадзе був солдатом в АТО, однак його з ганьбою вигнали з «Грузинського легіону», повідомив командир грузинських добровольців Мамука Мамулашвілі у Facebook.

Він зауважив, що говорив про непорядність Надірадзе давно і не схвалює практики депортації громадян Грузії з України.

«Я щиро співчуваю своїм співвітчизникам, яких у варварський спосіб депортували з України. Також, як і всі інші, я вважаю, що в правовій європейській державі так бути не має», – підкреслив командир «Грузинського легіону».

Водночас він додав, що Надірадзе був солдатом «Грузинського легіону» на ранній стадії війни, коли підрозділ був добровольчим формуванням і не входив до складу ЗСУ.

«У той час він зливав супротивникам інформацію про чисельність підрозділу, особисті дані, озброєння. Щойно ми це зрозуміли, ми вигнали його з підрозділу… Хтось мене запитає, мовляв, чого не поскаржилися тоді на його дії до суду чи інших правоохоронних органів. А кому було скаржитися тоді? Зараз у нас є офіційний статус і командування. Ким ми були тоді? У нас було завдання – допомагати українським воїнам, і ми його виконували. Якщо бачили зрадників або шахраїв, то єдине, що могли – вигнати із ганьбою», – пояснив Мамулашвілі.

Командир «Грузинського легіону» зазначив, що помилився, коли прийняв Надірадзе до складу підрозділу.

«Він уміло втерся в довіру до мене і моїх бійців. Не виключено, що схожу помилку зараз роблять і політики. У будь-яку команду може потрапити шахрай, і ніхто від цього не застрахований», – підкреслив Мамулашвілі.

Мамулашвілі закликав не політизувати його думки і не «змішувати інших депортованих грузинів» та Надірадзе.

«Я не мовчав про Надірадзе тоді, і мовчати не буду зараз… Я буду критикувати всіх, хто того заслуговує, незалежно від посади і національності. Згадайте, як ви всі недавно переживали за долю Надії Савченко. А що зараз? Усі задоволені нею і її діями? І чому зараз ніхто так само завзято не бореться за інших бранців Кремля? Адже вони нічим не гірші за неї. І вони всі теж потребують вашої підтримки і допомоги. Не робіть з Вано Надірадзе другу Надію Савченко! Не наступайте вдруге на ці граблі», – заявив командир «Грузинського легіону».

Мамулашвілі зазначив, що в Україні є багато інших депортованих.

«Краще переживайте за їхню долю і відстоюйте їхні порушені права. Вони потребують вашої допомоги і підтримки більше, ніж Надірадзе. На жаль, ми часто не готові слухати і говорити правду! І хочу ще підкреслити, що ми не політична організація, і досить намагатися використовувати ім’я легіону в політичних цілях. Ми воюємо за Україну і на цьому все!» – підсумував він.

ОФИЦИАЛЬНОЕ ЗАЯВЛЕНИЕЗа последнее время, после того как я высказал свое мнение о Вано Надирадзе, я выслушал мягко гово…

Posted by Mamuka Mamulashvili on Sonntag, 19. November 2017

Наприкінці жовтня в Грузію з України вислали трьох громадян Грузії (колишнього охоронця екс-президента Михайла Саакашвілі Георгія Рубашвілі, колишнього водія Михайла Абзіанідзе і підполковника грузинської армії у відставці Давида Макішвілі).

17 листопада в Києві затримали чотирьох громадян Грузії – колишнього бійця АТО Надірадзе, оператора Тамаза Шавшишвілі, інструктора Нацгвардії Мамуку Абашидзе і колишнього охоронця Саакашвілі Зураба Цинцадзе. Того самого дня в СБУ заявили, що «примусово повернули на батьківщину» вісьмох грузинів, діяльність яких «суперечила інтересам національної безпеки України». Соратники Саакашвілі припускали, що затриманих відправлять у Грузію на літаку Нацгвардії, але 19 листопада вони прибули на поромі в порт грузинського міста Поті. За словами Шавшишвілі, їх били.

Джерело: «Гордон»