НПН / Новости / Без віку та статті

Без віку та статті

Зимою неповнолітню дитину разом із мамою вивезли до суворого Сибіру. Радянська репресивна машина переминала своїми лещатами жінок та дітей. Така доля спіткала внучку відомого графіка Ніла Хасевича.

Про це «НПН» стало відомо на сайті «Національний Центр Правозахисту»

Агнія Хасевич зазнала поневірянь як і її батько — Федір Хасевич. У післявоєнні роки її виселили на спецпоселення в Кемеровську область та конфіскували родинне майно. Десятиліття вона з мамою Зінаїдою боролися за своє життя, а згодом за реабілітацію.

Із довідки волинських чекістів стає відомо, що спецслужби шукали на Федіра Хасевича компрометуючі факти. Останній був священником, проповідував на території Рівненщини, Тернопільщини та Волині. Під час війни активно допомагав українському підпіллю.

У результаті був арештований та звинувачений у націоналізмі. Отримав десять років концтабору у Воркуті. Вражаючий факт, що Ніл Хасевич з України підтримував матеріального рідного брата, навіть через тисячі кілометрів.

Радянська влада нещадно нищила українців, але українці вижили та продовжують боротися. Як приклад українського духу — Агнія Хасевич. Разом зі своєю дочкою Світланою Кожебаткіною долучилися до відновлення історичної справедливості. До розслідування, яке розпочав Національний центр правозахисту проти живого чекіста Бориса Стекляра, вбивці Ніла Хасевича.

Слідкуйте, далі буде.

Денис Поліщук