НПН / Регионы / Волынь / Волинські ліси охоронятимуть колишні айдарівці?

Волинські ліси охоронятимуть колишні айдарівці?

11745610_1628628720715623_5985228842221356675_n-300x225Часті нарікання на роботу працівників лісової охорони, безвідповідальне ставлення деяких із них до виконання службових обов’язків призводить до негативних наслідків на Волині.

Тож у регіоні вперше в Україні до охорони лісів вирішили залучити колишніх бійців батальйону «Айдар», – пише»Волинське агентство розслідувань».

З року в рік лісокористувачами вчиняються незаконні порубки лісодеревини, а службові особи, в кращому випадку, лише спостерігають за цим свавіллям і виступають в ролі статистів.

На Волині знайшли вихід із складної ситуації. Лише місяць ГО «Безпека Волині», а це – колишні бійці батальйону «Айдар», як уклала договір про співпрацю з Волинським обласним управлінням лісового та мисливського господарства. І вже є конкретні результати – затримка у Маневицькому районі великої партії незаконної вирубки дуба більше, ніж на 100 тисячі гривень, затримання браконьєрів у Камінь-Каширському районі. І це лише початок.

Представник бійців батальйону “Айдар” із позивним “Малиш” запевняє, що «із військовими, які були півтора року без ротації, які стояли спиною один за одного і знають плюси і мінуси кожного, дуже важко домовитись про хабар. Кожний з них зацікавлений в роботі і у результатах цієї роботи».

«На сьогодні – вони найкращі у премудростях розвідницької справи і у затриманні порушників. І вони з цим справляться на 100%. Домовленостей, в обхід наповнення обласного бюджету, бути не може» – стверджує він.

Такий досвід співпраці між владою та бійцями, які повернулися з АТО, – в Україні вперше. Плани на майбутнє – амбітні і досить прозорі – збереження та раціональне використання лісових ресурсів й у інших областях держави.

Окрім цього, вирішуватиметься ще одна проблема – адаптація колишніх учасників бойових дій до мирного життя. Використання їхніх навичок та підтвердження їхньої необхідності в суспільному житті.