НПН / Регионы / Волынь / Фільм волинянина тріумфував на показах у Брюсселі

Фільм волинянина тріумфував на показах у Брюсселі

1413929084_w440h294Фільм режисера з Волині Олеся Саніна — «Поводир«, а також стрічки «Плем’я» Мирослава Слабошпицького та «Гамер»Олега Сенцова тріумфували у Брюсселі, — повідомляють «Волинські новини».

Українські фільми зібрали повні зали у столиці Європейського Союзу. Фестиваль українського кіно відбувся вихідними. «Свободу Олегу Сенцову» — таким гаслом розпочинався кожен показ українських фільмів у Брюсселі. Подія, навколо якої серед самих організаторів було чимало невпевненості — чи зберуть зали стрічки, привезені з України.

«Центр мистецтв «БОЗАР» це фактично серце культурного життя Брюсселя — щодня тут відбуваються театральні прем’єри, музичні фестивалі, вистави, і от сьогодні, поруч з усім цим — українське кіно, складає іспит перед брюсельською публікою. Якщо він виявиться успішним, організатори обіцяють зробити фестиваль українського кіно в Брюсселі щорічним», — зауважив кореспондент «Радіо Свобода»Григорій Жиглов.

Рекордсмен касових сборів серез українських стрічок — фільм Олеся Саніна — «Поводир» відкрив покази. У програмі присутня також інша візитна картка сучасного українського кіно — «Плем’я». Документальні фільм про Майдан, і «Гамер» Олега Сенцова, а заклик — «Свободу Сенцову» лунав перед кожним фільмом, разом із зверненнями українських та європейських режисерів.

«Це — перший рік фестивалю, ми вирішили зробити його «Шлях до свободи», який має і шлях до артистичної свободи, як у фильмі «Плем’я» Мирослава Слабошпицького, так і до безпосередньої свободи Олега Сенцова, який є українським режисером, який зараз мотає строк у російській тюрмі», — розповів гендиректор дистриб’юторської компанії Денис Іванов.

Кінорежисер Оліас Барко, який наразі знімає перше українсько-бельгійське фентезі, зазначив про зростаючу роль українського кіно.

«Медіа зараз зосереджені на Україні, тому люди тепер розуміють, що відбувається в Україні, вони знають правду, як ця країна намагається врятуватися, і тепер українське кіно, мистецтво, музика — починають бути більш відкритими для нас», — прокоментував Барко.

Зазначимо, усі сеанси пройшли із аншлагом, тож тепер у «Бозарі» вже думають про плани на наступний рік.