НПН / Регионы / Волынь / У Луцьку поезією підтримають засудженого на смерть поета

У Луцьку поезією підтримають засудженого на смерть поета

poetВсесвітні читання на підтримку засудженого до смерті палестинського поета підтримають у Луцьку — пишуть «Волинські новини».

Так, сьогодні, 14 січня о 17:00, у «Книгарні «Є» відбудуться читання на підтримку засудженого до смерті палестинськогопоета Ашрафа Фаяда. 14 січня 2016 у різних містах світу пройдуть аналогічні заходи. 35-річного автора судом Саудівської Аравії вирішили позбавити життя за нібито пропагування атеїзму у збірці віршів «Instructions Within» та носінні довгого волосся.

У Луцьку в четвер, 14 січня, зачитають тексти Ашрафа та власні:Ольга Ляснюк, Віталій Ткачук, Ганна Луцюк, Марія Марченкова та актор театру «Гармидер» Дмитро Безвербний, — повідомляють організатори.

Адреса «Книгарні «Є»: вулиця Лесі Українки, 30.

Вхід – вільний.

Ашраф Фаяд (Ashraf Fayadh) — відомий поет та куратор культурних проектів. В анонімному доносі на нього йшлося про те, що автор вживав нецензурні вислови на адресу держави і пророка Мухаммеда, а також поширював книгу, в якій пропагував атеїзм і невіру. У березні 2014 письменниказасудили до 4 років ув’язнення і 800 ударів батогом. Після апеляції суд змінив вирок – від 17 листопада 2015 року Ашраф засуджений на смерть.

14 січня 2016 по всьому світу відбудуться Всесвітні читання на підтримку несправедливо засудженного (Worldwide Reading in support of Ashraf Fayadh), до ініціативи доєдналося понад 60 країн та майже 300 авторів. Серед них – лауреати Нобелівської премії з літератури: Герта Мюллер, Орхан Памук, Маріо Варгас Льоса, Ельфріда Єлінек та інші. Аналогічні акції пройдуть в Україні, зокрема і в Луцьку. Учасниками читань будуть волинські поети та актори аматорського театру-студії «Гармидер».