НПН / Регионы / Волынь / Топ-10 популярних фейсбук-волинян

Топ-10 популярних фейсбук-волинян

Без-имени-1-300x162Хоча технологічний прогрес та всі його атрибути приходять в Україну із запізненням, наше суспільство все більш залучається до електронного спілкування. Якщо раніше популярною була електронна пошта, ЖЖ, блоги на сайтах, нині популярними серед відомих осіб стають особисті сторінки у соцмережах.

Йдеться передусім про Facebook, бо хоча російська соцмережа «Вконтакте» теж дуже популярна в Україні, історично склалося так, що там «сидить» здебільшого молодь, яка постить здебільшого розважальний контент. Натомість фейсбук-сторніки часто залишають для більш серйозних постів, дискусій та заяв. Саме тут формується громадська думка, робляться гучні заяви. Саме звідси журналісти часто беруть інформацію про офіційні заяви політиків чи цікаві політичні скандали.

Журналісти ВАР склали рейтинг найпопулярніших сторінок волинян у Facebook. При цьому ми визначали лідерів за рахунок кількості друзів та підписників. Хоча ці показники не завжди відображають популярність сторінки. Те, скільки людей побачать конкретний пост конкретної людини, визначають за спеціальним алгоритмом, що є авторським для Facebook, до кінця нікому невідомий та постійно змінюється. Можна припустити, що визначальні показники – кількість лайків, поширень та коментарів, те чи є ця людина у вас в друзях та те, наскільки часто ви цікавилися цією людиною раніше. Однак у нас немає можливості порахувати ці дані для окремих сторінок приватних користувачів, тому лідерів обирали на основі більш очевидного показника – кількості друзів та підписників.

Цікаво, що нині 7 із 10 позицій займають політики. Перед місцевими виборами 2015 року частина із них платила за рекламу у Facebook, щоб просувати власну сторінку. Зокрема цим методом скористався один зі лідерів нашого рейтингу Ігор Палиця.

Також треба зазначити, що вплив у соцмережах часто не відображає реальний вплив людини. Це швидше показник мережевої активності, публічності та вміння просувати власний імідж.

1. Олександр Положинський – 4947 друзів та 32217 підписників

положОлександр Положинський нині є одним із найуспішніших музикантів з Волині, лідером гуртів «Тартак» та «Був’є». А його діяльність не обмежується лише написанням та виконання пісень. Багато років Положинський долучається до організації найуспішнішого на Волині фестивалю «Бандерштат». Під час патріотичного підйому на Майдані та під час війни на Сході особливо популярними твори стали «Лицарський хрест», «Не кажучи нікому», «Ніхто крім нас» та інші у його виконанні.

Також Сашко Положинский не цурається давати оцінку суспільно-політичній ситуації в країні, підтримувати бійців АТО на Сході та підтримувати важливі громадські починання. Зокрема він був активним учасником Євромайдану.

На сторінці у Facebook музикант здебільшого постить цікаві на його думку матеріали, анонси концертів та особисті рефлексії на різні теми.

2. Ігор Палиця – 4746 друзів та 9641 підписників

палицяПопулярність своєї сторінки Палиця здобув не тільки за рахунок волинян. Після активної участі у справах Ігоря Коломойського та перебування на посаді голови Одеської ОДА він зачепив значну частину одеської та всеукраїнської аудиторії. Тим не менш нині Палиця – голова Волинської облради і прив’язаний до області принаймні до часу парламентських виборів у окрузі №23.

Під час місцевих виборів публічну сторінку Палиці, де ще 3383 підписники, рекламували у Facebook за гроші. Проте навіть без цієї «накрутки» він мав би великі показники, адже є одним із топ-спікерів «Укропу». Після затримання Геннадія Корбана саме заява Палиці про «Порошенко – Янукович в квадраті» транслювалася на всіх медіа-групи Коломойського, а останнім часом він кілька разів ставав спікером укропівців на шоу ШустерLife.

На своїй сторнці у ФБ Палиця постить здебільшого заявив партії «Укроп» та особисті звернення. Останнім було його звернення до Михайла Саакашвілі, який, за словами Палиці, через програш Саши Боровика на виборах мера хотів розхитати ситуацію в Одесі.

«Хочу обратиться к команде Михаила Саакашвили. События последних дней, происходящие и разворачивающиеся в Одессе, вызывают разочарование и настораживают. Прошли выборы, одесситы избрали мэра и депутатов. Безусловно некоторые кандидатуры избранных разочаровывают, безусловно проигравшие претенденты расстроены. Если есть подозрения в фальсификации, то обязательно необходимо публично произвести пересчёт на этих избирательных участках. Но все должно происходить цивилизованно и в рамках правового поля! То что происходит сегодня, и те методы арестов и обысков, с запугиванием и всеобщим обвинением всех и вся-это путь в никуда! Это путь к раздраю и расколу общества! Михаил, мы полтора года назад невероятными усилиями и стараниями помирили Одессу!»

3. Ігор Гузь – 3837 друзів та 5460 підписників
guzСторінка Гузя у ФБ досі залишається одним із найпопулярніших майданчиків для обговорення різних важливих суспільно-політичних тем. Він особисто створює там міні-опитування, пише невеликі аналітичні огляди та постить важливі політичні заяви. Зважаючи на те, що Гузь – народний депутат, ці заяви часто розбирають на цитати журналісти. А досить радикальний тон заяв політика забезпечує йому необхідну кількість лайків, коментарів та поширень.

Таку активність політик може забезпечити завдяки планшету, який використовує постійно, аби дізнатися останні новини та писати свої пости. Отож довга політична кар’єра, навички політолога, перебування в центрі подій, мандат нардепа та активне користування гаджетами забезпечують Гузю третю сходинку.

4. Павло Данильчук – 4956 друзів та 3157 підписників

danul«Зростання» авторитету Павла Данильчука він звичайного депутата Луцької міськради до впливового політика обласного масштабу відбулося під час Революції гідності. Тоді він очолив сотню Самооборони на Майдані в Києві, а пізніше – волинський осередок «Правого сектору». В час, коли громада була на революційному підйомі, Данильчук фактично став найпопулярнішим революційним «вождем» Волині.

Підтримати імідж Данильчуку вдалося завдяки службі у полку «Азов» та участі у двох виборчих кампаніях Луцька – парламентській 2014-го та мерських виборах 2015-го. На обох він став четвертим із результатом приблизно 8%. Нині ж Павло Данильчук залишається лідером обласного «Народного контролю», що позиціонує себе як «гроза» незаконних забудов у місті.

На своїй сторінці Данильчук постить здебільшого рефлексії на політичні теми, актуальні фото із місця подій та цікаві на його думку матеріали зі ЗМІ.
5. Наталія Соколова – 4975 друзів та 1862 підписники

sokolovaСоколова ще з початку війни на Сході стала однією із найактивніших волонтерок Волині. Вона разом із колегами організовувала Ковельський центр допомоги бійцям 51-ої бригади, проте нині їх волонтерство обмежується не тільки бійцями цієї бригади.

На своїй сторінці Соколова постить важливу інформацію по проблеми бійців АТО, їх родин, потреби та успіхи волонтерів. Такі публікації привертають багато позитивної уваги серед потоку передвиборчої агітації, інформаційних повідомлень зі ЗМІ та мережевих «срачів».

 

 

6. Микола Романюк – 4985 друзів та 1021 підписник

romanukМіський голова Луцька Микола Романюк відкрив сторінку у Facebook спосіб моніторити повідомлення з життя міста та просувати власний імідж. Щодня він приблизно із 23:00 до 24:00 займається вивчення інформаційних повідомлень та стрічки у ФБ, аби дізнатися, «що там народ пише». Іноді мер навіть відповідає на коментарі. А ще намагається вести сторінку виключно сам та відписувати «у приват».

Популярність своєї сторінки Романюк забезпечив перш за все за рахунок регулярного оновлення інформації, актуальних постів про власні розпорядження та самої ваги посади міського голови. На свою «стіну» він постить інформацію про масові заходи із фотографіями від прес-служби ЛМР, нові кредити для міста, дні трауру через загибель бійців АТО та співчуття родинам загиблих. А під час виборчої кампанії Романюк постив свої обіцянки на 2016-2017 роки.

7. Ігор Лапін – 4970 друзів та 939 підписників

lapinЩе два роки тому Лапін був не надто публічною особою – звичайним адвокатом та підприємцем, якого не знали в широких колах. Однак участь у Революції гідності, війна на Сході та парламентські вибори зробили його одним із найвідоміших лучан. Саме Лапін вручав новопризначеному прокурору області Анатолію Коцурі бруківку, щоб не забував про Революцію. Потім він став одним із топових фб-ньюзмейкерів щодо ситуації на Сході, бо служив командиром штурмової роти батальйону «Айдар». Ну а перемога у парламентських виборах по луцькому округу зробила Лапіна відомим вже за посадою.

Нині він активно веде власну сторінку, куди постить рефлексії на актуальні події в країні та області, інсайдерську інформацію про кандидатури прокурорів, «шарить» публікації ЗМІ та фотографії побратимів по батальйону.

8. Олександр Пирожик – 4995 друзів та 429 підписників

purozhukПирожик вже став старожилом інформаційного середовища Волині. Він був співзасновником першого волинського інтернет-ресурсу «Волинська правда» та довго працював у газеті «Волинь». Тому добре розуміє, наскільки важливо мати інформаційний вплив. Під час Революції Пирожик був одним із лідерів протесту на Волині, а в її результаті став першим заступником голови облради за квотою ВО «Свобода».

На своїй сторінці Пирожик постить інформаційні повідомлення, які здебільшого стосуються його партії – ВО «Свобода», а також критики опонентів.

 

 

9. Сергій Шишкін – 4795 друзів та 408 підписників

shushkinВідомий волинський бард та піаніст Сергій Шишкін не обмежується музикою. Він активно бере участь у суспільно-політичному житті Володимира-Волинського, зокрема допомагає лідеру тамтешньої «Самопомочі» Костянтину Зінкевичу. А ще він особисто організовує душевні творчі вечори та виступає у різних закладах.

Сторінка Шишкіна популярна не тільки за рахунок його музичної популярності, а й через громадянську позицію барда, яку він висловлює і у власних постах.

 

 

10. Володимир Кучер – 4973 друга та 188 підписників

kucherЛідер волинського осередку Радикальної партії Володимир Кучер замикає нашу десятку. Як публічний політик він активізувався саме перед місцевими виборами 2015-го, адже був першим номером у списку партії в облраду та кандидатом в мери Луцька. У другому турі мерських виборів Кучер підтримав кандидата Олександра Товстенюка, який у підсумку програв.

Нині Кучер намагається зберегти цілісність радикалів на Волині. Для цього є перешкоди бо депутати від РПЛ в районах часто схильні до «Зради», тобто голосування разом із умовно «ворожою» «Солідарністю». За це Кучер на своїй сторінці у ФБ пообіцяв позбавити мандатів депутатів з Іваничівської та Маневицької райрад.

А ще «радикал» постить партійні звернення, повідомлення ЗМІ та рефлексії на різні теми, при цьому не надто підбираючи слова та не дбаючи про толерантність.