НПН / Into ООС / Луганск / Новости / Чергова перемога у Мінському процесі – припинення вогню на лінії розмежування.

Чергова перемога у Мінському процесі – припинення вогню на лінії розмежування.

Невже ми із повною впевненістю можемо стверджувати, що довгоочікуване перемир’я «не за горами»? Невже в рамках Мінських угод, нарешті буде поставлена та «жирна» крапка, після якої розпочнеться нова сторінка української історії? Невже на теренах України знову запанує мир та злагода? Результати домовленостей, які мали місце 22 липня 2020 року у ході чергового засідання Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) частково дають відповідь на вищевказані «невже», а також інші питання та сподівання, які лунають від усіх небайдужих громадян нашої держави.

Рішення, яке було ухвалене в ТКГ закріплює, що з 00:01                                 27 липня 2020р. на лінії розмежування встановлюється режим всеосяжного припинення вогню.

Варто зазначити, що Мінські угоди, не дивлячись на свою недосконалість та суперечливість, наразі, є тим міжнародно-правовим орієнтиром, який закріплений Резолюцією Радбезу ООН і визнається обома учасниками російсько-української війни. І навіть, не враховуючи той факт, що країна-агресор, досі не визнає своєї участі у військових подіях, все ж таки, Мінські угоди, міцно прив’язали РФ до питань, пов’язаних із припиненням бойових дій.

Враховуючи відсутність іншого міжнародного інструментарію у врегулюванні конфліктної ситуації на Сході України, можна із впевненістю заявити, що це прорив, який є результатом довготривалої та системної роботи української делегації в ТКГ.

Відповідні заходи щодо «всеосяжного припинення вогню» у разі їх дотримання обома сторонами є базовою передумовою на шляху до реалізації Мінських домовленостей, шляхом переходу до виконання інших пунктів та положень.

Погоджусь, що Росія, через своїх квазідержавних ставлеників-маріонеток завжди вдавалась до порушень взятих на себе зобов’язань, через що черговий «прорив» у ТКГ, може здатись лише буквами на папері. Однак, українська сторона своїми діями вкотре підтвердила непохитну готовність у виконанні взятих на себе зобов’язань про що може відверто заявити з трибуни будь-якої міжнародної установи, у ході офіційних переговорів із будь-яким міжнародним партнером, і найголовніше, дивлячись в очі кожному українському громадянину, який постраждав від трагічних подій на сході України і прагне миру.