НПН / Into ООС / Антитеррор / У Києві затримали одного з фігурантів справи про «плівки Єрмака» (Фото та Відео)

У Києві затримали одного з фігурантів справи про «плівки Єрмака» (Фото та Відео)

Служба безпеки України затримала в центрі Києва одного із фігурантів справи так званих «плівок Єрмака» Дмитра Штанька.

Про це hromadske повідомив інший фігурант справи Сергій Шумський.

«Так, затримали Дмитра. Десь у кафе на Печерську. Деталей не знаю», — сказав Шумський.

У СБУ заявили, що затримали «одного з викривачів «гучних плівок» на отриманні 100 тисяч доларів неправомірної вигоди».

«Сьогоднішнє затримання свідчить про те, що викривачі «гучних плівок» насправді виявились звичайними шахраями», — заявили у СБУ.

Своєю чергою, в Офісі генпрокурора заявили, що за даними слідства, вони пропонували представнику іноземної компанії передати хабарі керівництву Державних фіскальної та прикордонної служби України, а також судді.

«За ці кошти вони обіцяли нібито сприяння в ухваленні судового рішення про скасування арешту майна та подальшого його повернення, мотивуючи наявністю відповідних особистих зв’язків. При цьому передавати «винагороду» вони не збиралися, а мали намір нею заволодіти», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо:

  • 29 березня народний депутат Гео Лерос опублікував відеозаписи, на яких брат голови Офісу президента Андрія Єрмака проводить переговори про працевлаштування на певні посади в органах влади.
  • У відповідь на це Андрій Єрмак повідомив, що подасть заяви до Служби безпеки та Державного бюро розслідувань.
  • Відтак правоохоронці відкрили низку кримінальних проваджень, але лише одне з них стосується саме змісту оприлюднених відео — цю справу порушила Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Решта лише пов’язані з самим фактом публікації компромату на главу ОП.
  • Спочатку справу щодо «плівок Єрмака» перекваліфікували та віддали з НАБУ до поліції. Депутат Гео Лерос, який і оприлюднив плівки, назвав це «зливом» справи. 14 травня стало відомо, що справу передали з поліції до Служби безпеки.
  • Сам глава ОП Єрмак заявив, що депутат Лерос є «інструментом, який використовують люди, що борються не тільки зі мною, вони борються з українською владою і командою президента». Водночас сам зміст оприлюднених відео Єрмак не прокоментував, попри запитання журналістів.
  • Брат глави ОП Денис Єрмак визнав, що на оприлюднених відео саме він.
  • В Офісі президента заявили, що розмови на оприлюднених плівках не мають стосунку до реального життя, ніхто з названих людей не був призначений на посади, які обговорювалися. Однак зазначили, що усі факти мають бути перевірені — так само, як і джерела появи плівок і те, хто та з якою метою замовляв стеження.

Підписуйтесь на #НПН# в Telegram-канал https://t.me/npn_net_ua. Отримуйте тільки самі свіжі новини