НПН / Мир / Україна подала позов проти Китаю за приховування даних про коронавірус. У КНР відреагували

Україна подала позов проти Китаю за приховування даних про коронавірус. У КНР відреагували

Українська громадська організація подала позов проти Китаю за приховування даних про пандемію коронавірусу COVID-19 і вимагає відшкодування завданних збитків.

Окружний адміністративний суд Києва зараз вирішує питання про відкриття провадження за цим позовом, пише «Укрінформ».

Зазначається, що організація також просить встановити бездіяльність державних органів України і народних депутатів, яка нібито призвела до поширення коронавірусу.

Китайська сторона відреагувала на позов і заявила, що їхня країна так само постраждала від вірусу.

«Ми не сторона, яка домоглася користі від епідемії, тим більше не сторона, яка стала причиною біди інших. Китай лише першим у світі дізнався про появу коронавірусу нового типу, але для того, щоб дізнатися про джерело його появи, потрібно прийти до обгрунтованих висновків за допомогою наукового дослідження», – йдеться у заяві прессекретаря посольства КНР в Україні.

Він додав, що ухвалені КНР заходи з контролю і профілактики COVID-19 були ефективними і виграли час для всього світу. Крім того, Китай, дотримуючись принципів дружби, відкритості та транспарентності, розгорнув міжнародне співробітництво у сфері боротьби з епідемією – своєчасно інформував про епідеміологічну ситуацію, ділився даними про геном COVID-19, обмінювався досвідом і надав більше сотні країн необхідні протиепідемічні засоби.

Тим часом, прессекретар додав, що організація, яка подала позов, агітує в інтернеті за підвищення податків на товари, що ввозяться з Китаю до України.

Підписуйтесь на #НПН# в Telegram-канал https://t.me/npn_net_ua. Отримуйте тільки самі свіжі новини