НПН / Мир / Закарпаття понад усе: кому Будапешт доручить вести угорців на місцеві вибори

Закарпаття понад усе: кому Будапешт доручить вести угорців на місцеві вибори

Після ряду геополітичних поразок у Словаччині та Румунії, уряд Віктора Орбана йде у ва-банк напередодні місцевих виборів в Україні, і зустрічі з Володимиром Зеленським може передувати зміна керівництва «Товариства угорської культури Закарпаття», вибори голови якої готуються на квітень 2020 року. 

Останнім часом ряд регіональних видань Закарпаття та користувачі соціальних мереж пишуть про можливі зміни серед лідерів угорської нацменшини, чому передували різного роду фактори.

Перш за все варто зазначити, що вибори голови найвпливовішої угорської організації України «Товариства угорської культури Закарпаття», яку вже не перший рік очолює екс-нардеп Василь Брензович (https://zakarpattya.net.ua/News/198980-Ochilnyk-KMKS-Brenzovych-pidpysuvav-zvernennia-do-Zelenskoho-shchodo-osvity-uhortsiv-iz-kurortu-Bali-%E2%80%93-dzherelo-) були заплановані ще на початок квітня, але перенесені через карантинні заходи, які введені у зв’язку з поширенням «коронавірусу», інформує видання Magyar.Info (http://www.madyar.info/18/03/2020/gondolatok-egy-leendo-kmksz-kozgyules-alkalmabol/).

Василь Брензович та Віктор Орбан

Водночас, угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан дещо деморалізований поразкою угорських партії на парламентських виборах у Словаччині (https://www.eurointegration.com.ua/news/2020/03/1/7106963/) і налаштований «взяти максимум» на місцевих виборах в України, що гарантує Будапешту збереження, а то і розширення впливу на території Закарпатської області, через підконтрольних депутатів всіх рівнів. Для цього в урядових колах Угорщини заговорили про можливе скасування блокування засідання ради Україна-НАТО після переговорів на рівні Орбан-Зеленський, якщо останній піде на поступки щодо «мовного питання» та дасть угорцям Закарпаття спокійно готуватись до місцевих виборів.

У випадку успішних переговорів з Володимиром Зеленським, угорці Закарпаття на чолі з ТУКЗ-КМКС розпочнуть активну передвиборчу кампанію на яку, без сумніву, Будапешт готовий виділити максимальну кількість матеріального та політичного ресурсу.

Однак, нагальним питанням залишається посада голови ТУКЗ-КМКС, який одночасно вважається і лідером всієї угорської меншини, так як інша угорська організація «Демократична спілка угорців України» є менш залежною від Будапешту, а її лідер Ласло Зубанич взагалі конфліктує з Василем Брензовичем.

Ласло Зубанич

За інформацією місцевих ЗМІ, офіційний Будапешт ще остаточно не визначився навколо єдиного кандидата на голову ТУКЗ-КМКС, але вже має до нього конкретні вимоги – консолідація всіх угорських сил Закарпаття у єдину команду до майбутніх виборів, ефективний розподіл і контроль над коштами, які надходитимуть із Угорщини та беззаперечна репутація серед етнічних угорців Закарпаття.

Головними кандидатами на посаду голови ТУКЗ, яких розглядають у Будапешті та обговорюють у ЗМІ, є чинний голова товариства Василь Брензович, перший заступник голови Закарпатської облради Йосип Борто та лідер молодіжного крила ТУКЗ Іштван Добша.

Йосип Барто

Іштван Добша

Підписуйтесь на #НПН# в Telegram-канал https://t.me/npn_net_ua. Отримуйте тільки самі свіжі новини.