НПН / Видео / «ВОНИ ЗАГИНУЛИ ОДРАЗУ». ДАНІЛОВ ПОВІДОМИВ, ЩО РАКЕТА ПОТРАПИЛА В КАБІНУ ПІЛОТІВ (ФОТО ТА ВІДЕО)

«ВОНИ ЗАГИНУЛИ ОДРАЗУ». ДАНІЛОВ ПОВІДОМИВ, ЩО РАКЕТА ПОТРАПИЛА В КАБІНУ ПІЛОТІВ (ФОТО ТА ВІДЕО)

Іран офіційно повідомив, що в літак МАУ влучила ракета. 

Українська сторона мала докази, що в літак МАУ влучила ракета до офіційної заяви Ірану. Ракета потрапила в кабіну пілотів.

Про це коментарі ВВС повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

На фотографіях, які оприлюднив Офіс президента, видно потрапляння ракети в кабіну пілота. «Ми вважаємо це вже доведеним фактом. Тому ті перемовини, які мали вести наші льотчики, — вони припинилися відразу. Вони, на жаль, загинули одразу після першого удару».

На уламках літака також видно отвори виходу вибухових елементів: «Це отвори від ракети. Ми не можемо зараз сказати, яка це саме ракета, але ми здогадуємося і знаємо її назву».

За словами Данілова, інформацію, що іранська ракета влучила в літак МАУ, Україна отримала від експертів, яких відправила до Тегерана 8 січня. Вони оперативно передавали до Києва усі дані одразу після прибуття на місце катастрофи.

«Ще до того, як Іран змінив свою позицію, ми знали цю інформацію. Ми знали цю інформацію ще до того, як її почали оприлюднювати наші поважні партнери з інших країн. Фахівці знайшли докази того, що це була ракета. З великою імовірністю ми знаємо назву цієї ракети, знаємо, коли її купила іранська влада і знаємо в кого її купили», — сказав він.

анілов переконаний, що саме отримані Україною докази вплинули на те, що іранська сторона заявила про збиття літака ракетою. «Ми не могли це зробити одразу публічно, нам треба було ще попрацювати. Іран — це дуже складна країна і ми дуже хвилювалися, щоб вони не відправили наших фахівців у зворотний бік», — пояснив Олексій Данилов.

Як повідомлялося, офіційний Іран заявив, що ракета «земля-повітря» збила літак МАУ рейсом «Тегеран-Київ», на борту якого загинуло 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. В офіційній заяві йдеться про те, що трагедія сталася через «людський фактор». Літак помилково сприйняли за ворожий об’єкт після того як він повернув у бік військового центру Корпусу вартових Ісламської революції. За кілька годин до катастрофи іранські військові обстріляли дві військові бази США на території Іраку.

Президент Ірану Хасан Роухані назвав трагедію «непрощенною помилкою» і заявив, що країна продовжить розслідування катастрофи українського літака. Своєю чергою лідер України Володимир Зеленський сказав, що Україна чекає від Ірану повного визнання провини у збитті літака МАУ, проведенні розслідування та поверненні тіл загиблих.

Нагадаємо, вранці 8 січня у столиці Ірану Тегерані розбився український пасажирський літак авіакомпанії МАУ, який виконував рейс «Тегеран-Київ». На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, ніхто не вижив. Увесь екіпаж, а також два пасажири були громадянами України. Відомо, що на рейс зареєструвалося 169 пасажирів, втім, двоє людей так і не сіли на борт літака.

Офіс генпрокурора розпочав розслідування катастрофи — справа розглядається за ч. 3 статті 276 Кримінального кодексу (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей). До Ірану вирушив борт авіації ЗСУ із 45 фахівцями різних галузей, які будуть залучені до з’ясування обставин катастрофи літака авіакомпанії МАУ. На час встановлення обставин авікатастрофи всі українські авіакомпанії тимчасово припинять польоти у повітряному просторі Ірану.

Підписуйтесь на #НПН# в Telegram-канал https://t.me/npn_net_ua. Отримуйте тільки самі свіжі новини