НПН / Новости / Маркарова розповіла про зміни до проєкту держбюджету-2020

Маркарова розповіла про зміни до проєкту держбюджету-2020

Сьогодні, 5 листопада, міністерка фінансів Оксана Маркарова розповіла про зміни, які зазнав проєкт державного бюджету на наступний рік.

Проєкт державного бюджету-2020 суттєво змінили перед другим читанням у Верховній Раді.  На це є дві причини: новий макропрогноз і нова законодавча база разом з депутатськими пропозиціями, заявила міністерка фінансів Оксана Маркарова в інтерв’ю «Економічній правді». 

«Це хороший і збалансований бюджет, який високо оцінили наші міжнародні партнери і в якому ми спробували відобразити всі пріоритети уряду. Хоча ми його подавали до узгодження плану дій уряду, міністри день і ніч працювали над своїми частинами. За неповні два місяці роботи Верховна Рада ухвалила багато важливих реформ, які матимуть вплив на економічне зростання. Це закони про концесії, про приватизацію, про вирівнювання правил гри на митниці, про створення уповноважених економічних операторів, про спільний режим транзиту», — зазначила Маркарова.

За її словами, зміни будуть імплементуватися протягом року, але всі вони в середньостроковій перспективі серйозно вплинуть на економічне зростання.

«Макропрогноз відреагує на ухвалені рішення не завтра. Це займе певний час, однак не так багато, як це би зайняло кілька років тому. Насправді очікування щодо України позитивні. В останньому World economic outlook МВФ ми бачимо: незважаючи на те, що глобальна економіка уповільнюватиметься, МВФ і Світовий банк покращили свої макроекономічні прогнози щодо України», — додала Маркарова.

Раніше Оксана Маркарова розповіла, що Україна може отримати другий транш макрофінансової допомоги до кінця року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал.