НПН / Новини / Суд Лондона заморозив активи Газпрому на прохання Нафтогазу

Суд Лондона заморозив активи Газпрому на прохання Нафтогазу

Суд Лондона дозволив заморозку активів російського монополіста компанії Газпром на території Великобританії за клопотанням Національної акціонерної компанії Нафтогаз України.

Про це повідомили в українській компанії.

Так, протягом 48 годин після отримання офіційного повідомлення, Газпром повинен надати Нафтогазу список всіх своїх активів вартістю понад $50 тис., розташованих в Англії або Уельсі.

У Нафтогазі відзначили, що це необхідно для забезпечення рішення Стокгольмського арбітражу виплати $2,6 млрд.

Нагадаємо, що у грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов’язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

За словами головного комерційного директора Нафтогазу Юрія Вітренка, процес стягнення може зайняти до півроку, у той же час Нафтогаз розраховує на сумлінне виконання російською компанією рішення арбітражу в найближчим часом.

30 травня Нафтогаз ініціював примусове стягнення присуджених їй $2,6 млрд, в зв’язку з небажанням Газпрому виконувати зобов’язання за рішеннями в справах щодо поставок і транзиту газу. У зв’язку з цим швейцарська влада вжили заходів щодо активів російського монополіста.

14 червня Газпром через суд домігся припинення арешту активів. У Нафтогазі пізніше заявили про побоювання, що російський монополіст за час призупинення процедури виконання рішення арбітражу зможе реструктуризувати свої активи в Європі для уникнення примусової виплати боргів перед Україною.

Джерело “biz.nv.ua