НПН / Мир / Росія використовує дезінформацію як інструмент ведення гібридної війни з Україною

Росія використовує дезінформацію як інструмент ведення гібридної війни з Україною

Росія використовує дезінформацію як інструмент ведення гібридної війни з Україною, вважає депутат Європейського парламенту, заступник глави делегації парламентського співробітництва з Україною Міхал Боні.

«Масштаби щоденних порушень у сфері кібербезпеки збільшуються. Кібератаки підривають безпеку багатьох цифрових процесів у багатьох установах. Недостатня увага до безпеки приватних даних, руйнує довіру, необхідну для будівництва в майбутньому цифрової економіки», — сказав депутат Європарламенту М.Боні на конференції на тему: «Українська молодь і управління Інтернетом у контексті європейської інтеграції України» у вівторок у Києві.

Він наголосив, що фейкові новини — це той інструмент, який використовують у світі для популізму в ліберальних демократіях.

«І авторитарні режими, як у Росії, ведуть боротьбу проти свободи, яка є в Україні, за допомогою дезінформації як інструменту ведення гібридної війни», — додав М.Боні.

За його словами, з такими явищами можна боротися за допомогою постійного діалогу між зацікавленими сторонами.

«Зараз наша країна приділяє багато уваги кібербезпеці. Триває активна співпраця з міжнародними партнерами із отримання технологій», — зазначила, у свою чергу, заступник голови комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції, народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Марія Іонова.

Вона наголосила, що питання кібербезпеки є глобальним, і дуже важливо на рівні урядів країн шукати механізми, які б надали можливість громадянам бути у безпеці при використанні мережевих та інформаційних систем.

«Ми сподіваємося, що Угода про асоціацію сприятиме тому, що нові стандарти збереження даних, кібербезпеки і захисту інформації під час виборів будуть інтегровані (в Україні)», — зазначила президент міжнародної громадської організації «Європейська медіа платформа» Ханне Северінсен.

За її словами, законодавство Європейського Союзу щодо захисту даних має стати хорошим інструментом для захисту громадян у цій сфері.

Крім того, важливим елементом інформаційної безпеки Х.Северінсен назвала підходи до визначення і відсіювання фейкових новин, не застосовуючи жорсткої цензури.